Results for Trailhead Co. Ltd Thailand Enduro Series 2016
Round 2 - QUALI on 20-Aug-2016


Enduro Qualification

Pos Name Team Class Time
1st Methasit Boonsane Iron Duck Elite Men 03:39.0
2nd Tanaphon Jarupeng Giant World Bike , Pro Bike shop , Mojo Bike Elite Men 03:40.1
3rd Chanwatthana Jay Lomocycle Junior 03:47.2
4th Boonyawat pramote nesco cycling team Junior 03:48.30
5th Jirathiwat Chaipimai Mojo Bike , RKC Elite Men 03:48.6
6th Witchakorn Phetsanghan Buu Bike Elite Men 03:49.8
7th Ryuki Tamura BJCC Master A 03:52.2
8th Neil Avery Top Cat Master B 03:52.2
9th Narongthon Soonthonsri Vitamilk-Vanilla Residence Cycling Team Master A 03:54.8
10th Pinyo Jindachart Mojo Bike Master A 03:56.0
11th Chinnapat Sukchanya Mojo Bike , RKC Elite Men 03:58.8
12th Chakkit ThongOn JAVA TEAM Pump Track Thailand Master A 03:59.3
13th Sekson Phomark SNT.R.11 Master B 04:00.7
14th Kittitorn Sirijad Laemchabang Enduro Junior 04:05.5
15th Nobuhiro Taguchi BJCC Master C 04:07.1
16th Gorn Sangkaboon Doru Kellys Bike Thailand T & Bike Rider Elite Men 04:07.2
17th Akkharadej Chantema Trailhead Thailand Master A 04:07.3
18th Chaowalit Sangkaew Khaoboth Enduro Master A 04:10.0
19th Naoaki Ishikawa BJCC Master B 04:10.2
20th Faroz Marzoki The Secret Society / SIA Elite Men 04:11.2
21st Harper Cooper X-Biking Chiangmai , Spank Junior 04:12.4
22nd Wisanu Boontor Leamchabang Enduro Master A 04:12.5
23rd Ann WeiMak AttitudeBikes Elite Men 04:12.5
24th Chairat Phorun Khaoboth enduro Master A 04:13.0
25th Kan ShikAnn Five-O Master B 04:14.0
26th Ronnie Lee Five-O Master B 04:14.0
27th Tharadol Thongdee Lomocycle Chonburee Junior 04:15.1
28th Walton SeahJunRong AttitudeBikes Master A 04:16.1
29th Montri Boonsane IRONDUCK Master C 04:16.3
30th Chanon Wadsap IRONDUCK Master A 04:17.7
31st Pannawit Hema-a-dhipat SNT.R.11 Junior 04:18.5
32nd Sutin Loetwanlop Iron Duck Master C 04:19.1
33rd Robert Spinks GBC Master B 04:19.6
34th Richard Burditt Master C 04:20.6
35th Peerayut Tongtem GT THAILAND Master A 04:21.6
36th Daeng Phothisung Laemchabang Enduro Master B 04:22.2
37th Peter Taylor Master B 04:22.5
38th Puttipat Nhurod Jeep Bike Camping Master A 04:23.4
39th Arnon Panapa Soha Bike Elite Men 04:25.0
40th Jumnong Krajangjaeng Laemchabang Enduro Master B 04:25.5
41st Komet Sukprasert Suphanburi Junior 04:27.4
42nd Saranvit Rassamee Suphanburi Junior 04:27.8
43rd Chartres Hamish Master B 04:28.6
44th Tanachon Otaivites SNT.R.11 Junior 04:28.6
45th Shaun SeowIeSheng Five-O Elite Men 04:31.2
46th Jamie TeoMY Five-O Master B 04:31.4
47th Sippanon Imarb Laemchabang Enduro Elite Men 04:31.4
48th Amnaj Thipklang bangkok freeride Master A 04:31.7
49th Taveewat Veerasenee Master A 04:32.5
50th Anusorn Naksila Trailhead WongLongKhao Team Master A 04:32.8
51st Teerapat Chanrat Iron Duck Master B 04:35.5
52nd kovit Thongbaisee GT Thailand Master B 04:35.7
53rd Gun Susangkarakan SD Rider Master B 04:35.9
54th Thanawut Nilsorn Supanburi Junior 04:36.2
55th Zulhilmi MohamedYatim Ride Brothers Master A 04:36.3
56th Larry Baker   Master C 04:36.9
57th Supakorn Tamai Khaoboth Enduro Junior 04:37.1
58th Chandra Ariavijaya CHARM DEVO Master C 04:38.6
59th Leonard Teo Master B 04:39.0
60th Pacharachon Jaisuksai SNT.R.11 Master A 04:40.1
61st Adomchai Niyomwong GT Thailand Master C 04:40.8
62nd Meitinee Sankanaphon Mojobikes Elite Women 04:42.5
63rd Sophon Jaikla Jeep Bike Master C 04:42.8
64th Raksapol Lotulidh GT THAILAND Master B 04:43.6
65th Azizi Yaakop Ride Brothers Master B 04:45.4
66th Jason Cooper Loose Riders Bangkok Master B 04:45.5
67th Chaigool Kanlamai kaankluai Master C 04:46.6
68th Wasan Bunharn Khaoboth Enduro Master B 04:46.8
69th Chakrapan Diskaprakai SPR Master A 04:47.3
70th Tanagrit Kongpan Master A 04:48.5
71st Tanalop Thanesanon Jeep Bike Camping Master B 04:48.9
72nd Nurhakim Hudri RideBrothers Master C 04:49.5
73rd Thaninchawan Dechphon SNT.R.11 Master B 04:51.1
74th Ho SooWoon Five-O Master C 04:51.2
75th Suphachai Patiyatyothin Master B 04:51.6
76th Trirong Chaichompoo SNT.R.11 Master A 04:51.9
77th Chairit Konlasan Cicada Team Master A 04:54.5
78th Ng CheeYong Five-O Master C 04:54.9
79th Jatuporn Kritwatthanakorn SNT.R.11 Elite Men 04:55.0
80th Weerawat Wiwitanaporn Master A 04:56.4
81st Chaiyaporn saeong Master B 04:59.0
82nd Suwatchai Sangvirojpat SPR Master B 05:00.6
83rd Atiwat nitisereephong Master A 05:01.6
84th TayYuJun Ashley Attitude Bike Elite Men 05:02.2
85th Chatchai Chansiri Master A 05:02.6
86th Jinda Noimai SNT.R.11 Elite Men 05:02.7
87th Ched Tuncheep SNT.R.11 Master B 05:02.9
88th Attapon Mokmon SNT.R.11 Master B 05:04.1
89th Predee Mahamad Jungle Jump Master B 05:04.6
90th Thamnu Ubonrat Fong Fod Master C 05:05.2
91st Daniel Steffe Master A 05:05.3
92nd Malik Buacharoentarawej Jeep Bike Camping Master B 05:05.4
300th Kittipan Phetjangsawang Laemchabang Enduro Master B 05:06.9
301st Somsak Boonseng Laemchabang Enduro Master B 05:07.6
93rd Nattapat Ritsamdaeng CW Udon Master B 05:09.3
94th Pakorn Lam SNT.R.11 Master A 05:12.6
95th Watchara Watcharasansub SD Rider Master A 05:12.9
96th Pullop Chantarakolkit SNT.R.11 Master A 05:14.6
97th Thaveechai Onthong-in Chom Bike Service Master C 05:14.7
98th Jirapat Chittrapart In Niner Bangsaphan Master B 05:16.3
99th Thaksaporn Khaosuwan SPR Elite Women 05:16.3
100th Kanoksin Rattanamarn SD Rider Master A 05:18.7
101st Pisithsak Srithaporn Master C 05:20.8
102nd Kittapas Tulananda SNT.R.11 Junior 05:23.0
103rd Wiroth Thongoum IRONDUCK Master B 05:24.3
104th Somsak Naknawa   Master A 05:27.5
105th Parnthep Puranasukon #bodincafe Master A 05:30.5
106th Kitichai Chung SD Rider Master B 05:31.2
107th Witsarut nahim BZC Master B 05:31.7
108th Pitchakorn Krudsupatn SNT.R.11 Elite Men 05:32.1
109th Thanapon Thanarongjareon SNT.R.11 Master B 05:32.3
110th Thanyarat Bunyanuparparn SNT.R.11 Elite Women 05:34.0
111th Rodolfo d.caballes Buu Bike Master C 05:36.5
112th Yin YongYong Five-O Elite Women 05:41.6
113th Pichet Leesereekun SNT.R.11 Master A 05:42.8
114th Suradej Kawsuksai Fong Fod Junior 05:44.0
115th Natthawat Lauhakitvitul SD Rider Master B 05:46.4
116th Kriengkrai Saenpayuha FS Chandee Master B 05:51.3
117th Chatchavan Kulabok Ay Night Rider Master C 06:08.3
118th Sart Asavavimol SD Rider Master B 06:11.9
119th Kissada Nontasen Cicada Team Elite Men 06:13.9
120th Waruneeporn Srikasikij Cicada Team Elite Women 06:14.0
121st Dennis YumChunkong Five-O Master B 06:29.6
122nd Anuwat ongla-or   Master C 06:31.5
123rd Patarapong Sirimangkala SPR Master C 06:31.6
124th Suchat Suiman SNT.R.11 Master A 06:35.7
125th Saveera Juong Elite Men 06:42.3
126th Anaek Luewattana Lonely Rider Master B 06:53.8
127th Kitsita Techawipharat SNT.R.11 Master A 06:55.2
128th Kittipon Sangkhapan   Master A 07:10.9
129th Tharadol Wattanasimakorn SNT.R.11 Master B 19:52.5
130th Pornthep Chommuang   Master B 31:20.6
131st Tanakon Fugthong SPR Master A 32:54.6
132nd Jeffery HongZhouNian AttitudeBikes Elite Men  
133rd Kim Tringwan CW Udon Master C  
134th Tan JekHan Attitude Bike Master A
135th Thomporn Wongsirimaetheekul CW Thailand Enduro Master B  
136th Unnop Prohmma SNT.R.11 Master A  
137th Sorawat Chayametisurat LPR Elite Men  
138th Chokechai Chuchokechai SNT.R.11 Elite Men  
139th Suebsakun Sukchanya Mojo Bike RKC Elite Men  
140th Payungsak Lertlamsakulsap Master A  
141st Prachet Rohitseranee Khaoboth Enduro Master B  
142nd Masashi Tajiri BJCC Master B  
143rd Kritsakon wattanaboonrit Master B  
144th Anirut Nata CW Udon Master A  
145th Nattabut sooksri SNT.R.11 Master C  
146th Asadawut Buacharoentarawej Jeep Bike Camping Junior  
147th Chaichana Ditkornbure SNT.R.11 Master A  
148th Wuthikorn Suvaree Kunseuk Master B  
149th Nathee Sornrukza All Mountain Style Master A  
150th Pornanan Onkcharoen Jeep Bike Camping Master B  
302nd Sitichai Ketkaewmanee Buu Bike Master A  
303th Ittipol Suankaew   Master B